Подарунок школі Валентини Ксендзук - Лесина груша

 

25 лютого 2021 року уся світова спільнота відзначала знаменний ювілей – 150-річчя від дня народження нашої землячки, талановитої поетеси Лесі Українки.


До славного ювілею «співачки досвітніх вогнів» журнал «Сонце Сад» оголосив літературний конкурс, в одній із номінацій якого перемогла відома в нашому місті, шанована людина, координатор творчої інтелігенції, поетеса Валентина Ксендзук. За перемогу кожен із номінантів, в тому числі і Валентина Антонівна, отримав незвичайній приз – саджанець Лесиної груші.

 

Що ж це за груша? Ще за життя Лесі Українки уся садиба Косачів у селі Колодяжному, що на Волині, просто потопала у зелені.


Росла серед того розмаїття і груша, яку колись посадила сестра Лесі Ізидора. Сьогодні цьому дереву вже 120 років, і, на жаль, його поважний вік дає про себе знати. Аби продовжити життя Лесиній груші, керівництво музею у 2019 році відгукнулося на ініціативу Остапа Михаця і дозволило нарізати з неї гілочок для вирощування саджанців. Таким чином, Лесиній груші дали друге життя.


Саме такий саджанець і передала В.А. Ксендзук нашій школі, щоб з нього виросла міцна груша і радувала усіх весною – п’янким ароматом цвіту, а восени – солодким врожаєм.

 

 


27 квітня на території школи відбулися невеличкі урочистості з дотриманням карантинних обмежень, під час яких В. Ксендзук разом з переможницею обласного конкурсу читців поезій Лесі Українки Дaр’єю Храменковою посадили саджанець Лесиної груші.


Дякуємо Валентині Антонівні за такий щедрий дарунок, бажаємо успіхів у творчості і нових перемог.

 

Фотозвіт на Google