Музей школи - осередок освіти і виховання

Школа – не лише приміщення, до якого ми заходимо, це велика країна Знань, країна дитинства і юності. Школа – це простір життя дитини, в якому вона повноцінно живе, і тому вся діяльність навчального закладу вибудовується так, щоб сприяти становленню особистості як творця і проєктувальника свого власного життя.

Головне завдання школи – навчити вчитися, виховати людину, здатну творити своє особисте життя, а допомагає нам у цьому робота шкільного історико-патріотичного музею.

Музей є осередком освіти і виховання, який сприяє формуванню у молодого покоління національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, забезпеченню духовної єдності поколінь.

 

Згадуйте предків своїх,

Щоб історія перед вами не згасла,

І золото нитки не згубіть…

 

Ці слова української поетеси О. Кобилянської стали девізом роботи шкільного музею ЗОШ №7, матеріали якого були зібрані пошуковими загонами, починаючи з 1965 року. Ми належним чином ось уже більше півстоліття зберігаємо усі експонати, тим самим виховуючи підростаюче покоління на гідних прикладах кращих випускників школи.

 

 

На цьому тижні, коли країна святкує 30-річчя Збройних Сил України, у музеї було особливо людно. На екскурсії завітали представники різних класів: 3-А, 2-Б, 4-В,5-А разом зі своїми класними керівниками. Дітей цікавила зброя воєнних років, залишки військового спорядження, нагороди захисників міста, світлини випускників закладу тощо. Особливу увагу зосередили на експозиції «В житті завжди є місце подвигу», присвячену п‘ятьом випускникам школи, які загинули в зоні АТО- ООС. З цікавістю переглянули кадри німецької кінохроніки 1941 року, де показано, як військовий підрозділ нацистів веде бій за наше місто, а також прослухали аудіозапис голосу диктора Ю.Б. Левітана, який сповістив про звільнення від нацистських загарбників м. Новограда – Волинського 3 січня 1944 року.  По закінченні  екскурсії було багато запитань, на які дітлахи отримали вичерпні відповіді від екскурсовода.

В цьому році шкільний парламент став ініціатором втілення в життя загальношкільного проєкту «На захисті суверенітету України», в ході якого пошуківці збирають документальні, фото, відео матеріали про випускників закладу, які захищають незалежність країни  в зоні АТО-ООС, для поповнення експозиції історико-патріотичного музею.

Відкриття музею започаткувало новий напрямок в роботі школи – музейну педагогіку. Музей є безцінним джерелом пізнання, який освячує залучення учнівської молоді до культурно-історичних цінностей і духовних реліквій. Музейна педагогіка допомагає дитині замислитись над тим, що нас оточує, допомагає прожити не одне життя, а сотні інших. Саме музей  дає багатий матеріал для спілкування, виховання особистості. Тут проходять різноманітні заняття, уроки, екскурсії, оглядові, тематичні, предметні, екскурсії-вікторини, зустрічі з цікавими людьми та ін.

Це панорама життя шкільної родини від початку заснування школи до сьогодення. Це могутній засіб для різних напрямів виховної роботи, своєрідний культурно-освітній простір. Його використовують для різних видів навчальної, наукової, індивідуальної та масової роботи в школі.

 

 

 

Фото на Google

 


 

Кожному учню:

Фотопроєкт «Кращі випускники кращої гімназії 2025»