Консиліум по адаптації учнів 1-их класів

 

У грудні на базі школи відбувся психолого-педагогічний консиліум «Адаптація першокласників до навчання у школі». Метою засідання було підвищити рівень поінформованості  вчителів щодо особливостей протікання адаптаційних процесів першокласників, провести аналіз проявів та причин  шкільної дезадаптації, відстежити взаємозв’язок між особливостями протікання адаптаційного періоду та подальшим визначенням дитини у шкільному житті.

 

На початку консиліуму класоводи 1-их класів проаналізували стан адаптації учнів та озвучили проблеми, з якими стикаються під час роботи з першокласниками.

 

Далі учасники психолого-педагогічного консиліуму почали обговорення найбільш  складних випадків адаптації дітей до школи. Учасники засідання висловлювали свої думки щодо даної теми та спільно  знаходили шляхи подолання деяких проблем. Колеги  отримали можливість побачити першокласників з різних сторін, а також зрозуміти причини їхніх проблем, що у майбутньому дозволить об’єктивно зрозуміти дітей і побудувати спільну програму дій, спрямованих на розвиток певних якостей або на усунення виявлених причин відставання в навчанні чи відхилень в поведінці.

У ході роботи консиліуму було вироблено рекомендації для успішної адаптації школярів, які дозволять першокласникам пережити складний процес адаптації, пов'язаний з новими умовами навчання, вимогами вчителів, навчальним навантаженням, і головне, сприятиме збереженню здоров`я та емоційного благополуччя учнів.