Тиждень української писемності та мови «Збережемо наш скарб – рідну мову!»

9 листопада – День української писемності та мови. Це свято відзначає  уся наша держава. Українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов'я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого птаха.

Різноманітні заходи з нагоди Дня писемності були проведені в нашій школі.

У початківців 9 листопада був днем українського слова «Слово відмикає серце». Кожен клас вивішував біля дверей прислів‘я та вислови про мову. Треті класи підготували колаж «Краща мова єднання – це українська», де висвітлили цікаві факти про мову, українських письменників та дібрали прикметники до слова «мова».

 

 

Для 4-х класів було проведено інтелектуальну гру «Абетка України», під час якої діти на обрану букву алфавіту виконували завдання пов‘язані з Україною. Перемогла команда учнів 4-А класу.

 

 

З метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови, виховання високої мовної культури 9 листопада Українським радіо проводився ХХІ радіодиктант національної єдності, який прочитав письменник Юрій Андрухович. У написанні диктанту взяли участь учні 9-А класу (вчитель Шилова О. А.) та 11-А класу (вчитель Овдіюк В. І.).

10 листопада Бучовська Т. В. провела  у 8-Б класі мовну вікторину «Квітне рідна наша мова». Захід пройшов змістовно та цікаво. Учні із задоволенням розгадували загадки, відновлювали прислів’я та приказки, слухали народні пісні.

 

 

Мовознавчий турнір для учнів 6-х класів «Слово до слова-зложиться мова» був проведений вчителями-філологами Нестерчук Н. О. та Ляшук І. Н. Змагання проводилося між двома командами. Всі завдання турніру сприяли розвитку розумових і мовленнєвих здібностей дітей, їхнього мислення, пам’яті, виробленню в учнів уважності, спостережливості, розширенню їхнього кругозору, вихованню почуття любові до рідної мови.

 

 

 Вчитель Герасимчук Н. Ф. у 6-Б класі провела мовний ранок «Мова об’єднує нас», на якому учні мали змогу поринути у багатющий світ краси рідної української мови. Діти виразно декламували поезії, присвячені нашій мові та землі.

 

 

Усі заходи були проведені з метою виховання у школярів патріотизму, любові до української мови. Тож шануймо рідне слово, бережімо його красу, адже ми - українці!

 

Фотозвіт на Google

 


 

© 2021 Новоград-Волинська ЗОШ I-III ст. № 7. Хостинг: goodhoster.net