9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. Для будь-якої нації мова – це найважливіший засіб спілкування і пізнання та один із ключових факторів незалежності країни. Без мови не може існувати народ та його культура. Щиро пишаємося тим, що ми є носіями саме української мови – однієї з наймилозвучніших та наймелодійніших мов світу, яку в поетичних творах справедливо називають солов’їною.
З нагоди цього державного свята у нашому навчальному закладі були проведені різноманітні заходи.
З метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови, виховання високої мовної культури 9 листопада Українським радіо проводився ХХІІ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, текст для якого створила українська письменниця і режисерка Ірина Цілик. У написанні диктанту взяли участь учні 9-В класу (вчитель Шилова О. А.) та 9-Б класу (вчитель Бучовська Т. В.).
Вчителі Герасимчук Н. Ф. та Нестерчук Н. О. провели мовний турнір «Мова – невичерпне джерело». Команди 7-А та 7-Б класів активно відповідали на запитання, продовжували прислів’я, виконували практичні завдання, декламували вірші, прагнучи заробити якнайбільше балів. Учні продемонстрували свої знання з української мови, кмітливість та винахідливість.
Ляшук І. Н. провела у 6-Б класі інтелектуальну гру «Рідну мову вивчай, знай, поважай». Учні виконували мовні завдання, які сприяли розвитку розумових і мовленнєвих здібностей дітей, їхнього мислення, пам’яті, виробленню в учнів уважності, спостережливості, вихованню почуття любові до рідної мови.
Учитель української мови та літератури Бучовська Т. В. провела у 9-Б класі мовознавчу вікторину «До рідного серця торкнуся душею». Учні відгадували загадки, ребуси, авторство цитат з українських творів, складали сенкан, акровірш, читали напам’ять поезії про мову. Діти переглянули тематичні ролики, документальні відео та провели невелику дискусію на основі побаченого. Діти висловлювали свої думки з приводу нинішніх подій, коли українцям знову довелося боронити свою незалежність, мову, культуру.
Саме сьогодні, в нелегкий для нашої країни час, проведені заходи є важливими і надзвичайно актуальними. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе у рідному слові.