Тиждень безпечного інтернету

Цифрове середовище, зокрема мережа Інтернет, сьогодні є не лише важливим джерелом інформації, але і способом комунікації, який нівелює перепони для спілкування. Через глобальний вплив COVID-19 діти проводять все більше часу в Інтернеті.

Одними з розваг серед підлітків в соціальних мережах стали Інтернет-челенджі та «групи смерті», що можуть призвести до непоправної шкоди здоров’ю та життю дитини. Вірусний характер поширення цих челенджів дозволяє їм швидко розповсюджуватись та продовжувати існувати, незважаючи на смертельну небезпеку.

У разі виникнення проблем з інтернет-безпекою психологічну допомогу та підтримку можна отримати за номерами телефонів:

  • Національна гаряча лінія з питань протидії насильству та захисту прав дитини (Пн – Пт з 12:00 до 16:00):
  • 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних);
  • 16 111 (безкоштовно з мобільних).
  • Онлайн консультація для підлітків в Teenergizer.
  • Чат-бот «Кіберпес» у Telegram і Viber допоможе дізнатись, як визначити кібербулінг, як самостійно видалити образливі матеріали з соціальних мереж, а також куди звертатись за допомогою.

Більше інформації за посиланням.

У гімназії №7 Звягельської міської ради на початку тижня класні керівники провели з учнями єдину годину спілкування «Безпека в інтернеті», де діти ознайомилися із основними правилами Інтернет-безпеки та Інтернет-етики, із цікавими фактами щодо використання мережі; переглядали мультфільми "Мережуки».

 

 

Учителі інформаційних технологій провели з учнями 6-7 класів інформативний квест "Мережа Інтернет", протягом тижня давали інтерактивні завдання учням 2-5 класів у вигляді ребусів, а 6-11 класам - кросворди про безпечний Інтернет.

 

 

Вихованці старших класів разом із класними керівниками виготовляли буклети, лепбуки, інформаційні бюлетені, плакати та карти знань на тему «Правила інтернет-безпеки».

У День безпечного Інтернету учні 6-х класів  позмагалися в інтелектуальній грі «Зворотній бік Інтернету», де у завзятій боротьбі із суперниками перемогла команда 6-А класу.