Педрада «Формування здорового способу життя та створення здоров’язберігаючого середовища в гімназії»

Здоров’я є основною цінністю людини, необхідною умовою її активної життєдіяльності. Здорове молоде покоління є основою здорової нації, фундаментом соціально-економічного розвитку держави. Тому збереження і зміцнення здоров’я дітей і підлітків – одна із найважливіших функцій шкільної освіти. 

Саме цій темі було присвячене засідання педагогічної ради нашого освітнього закладу, яке відбулося під час весняних канікул 5 квітня 2023 року. Заступник директора з виховної роботи Сухова Олена Іванівна ознайомила присутніх з організацією роботи по формуванню здорового способу життя та створенню здоров’язберігаючого середовища у закладі. Про впровадження здоров’язберігаючих технологій у початковій школі розповіла Гузик Марина Ульфатівна. Продовжила її виступ класний керівник 11-го класу Кукуруза Ірина Петрівна, акцентуючи увагу на профілактиці шкідливих звичок у своїх вихованців. 

 

 

Проблему здоров’язберігаючої діяльності в освітньому закладі неможливо відділити від організації фізкультурно-оздоровчої роботи з учнями. Як це їй вдається зробити на уроках фізкультури поділилася своїм досвідом Михалюк Ольга Олександрівна. Вона ж провела з учителями патріотичну руханку. Практичний психолог Примак Людмила Петрівна розказала про ментальне здоров’я учнів та вплив війни на емоційний стан дітей. 

Перевірка ефективності проведеної роботи здійснюється за допомогою спостереження та анкетування. Соціальний педагог Шилова Олена Анатоліївна, готуючись до педради, провела онлайн-анкетування серед учнів 9-11-х класів на тему: «Виявлення схильності до шкідливих звичок», з результатами якого ознайомила колег. В свою чергу результатами моніторингу стану здоров’я учнів нашої гімназії поділилася шкільна медсестра Михнюк Олена Петрівна.

За результатами педради було прийнято проєкт рішення, в якому відзначалося, що тільки спільними зусиллями ми сприятимемо покращенню здоров’я учнів, бо здорові діти – найвищий позитивний імідж держави, найкраща характеристика навчального закладу.