Дослідження юних науковців

 

Михалюк Ольга Олександрівна з учнями 4-В класу провели цікавий, захоплюючий, пізнавальний, а головне такий потрібний в наш час дослід «Чому потрібно мити руки?». Для цього вони використали шматочки хліба, які брали немитими руками, клали на підлогу, гаджети,  витирали вологими серветками, антисептиком. Кожен шматок закрили в пакет. Через консерванти в хлібі експеримент зайняв більше часу, ніж очікували: трохи більше 5 тижнів.

Новатором даного експерименту є американська вчителька початкових класів Джаран Енніс.  Експеримент є дієвою демонстрацією, того, що руки мити треба хоча б для того, щоб знищити небезпечні мікроорганізми.

Мета експерименту — показати на дослідах, чому так важливо мити руки з милом.

Дослiд вдався. Діти кожного дня спостерігали за змінами та робили висновки. Одразу по його закінченню учні дуже перейнялися гігієною рук та гаджетів, тому що найбільше плісняви було виявлено на шматках з хлібом який лежав на гаджетах та який чіпали немитими руками.

Запитаєте чому?! Що бiльше ми використовуємо гаджет, то бiльше мікробів він збирає. На поверхні смартфона після користування залишаються сліди від пальців, волога, жир і піт зі скронь, вух і волосся, залишки їжi та бруду тощо. Усе це – джерело мiкробного забруднення і сприятливе середовище для розмноження різноманітних бактерій. До того ж смартфони часто нагрiваються і завдяки цьому підтримують сприятливу температуру для життя мікроорганізмів. Якщо ви гадаєте, що проблема лише у великих екранах смартфонів, то помиляєтесь. Ситуацiя з кнопковими телефонами ще гiрша – вони мають щілини, у яких «ховаються» бактерії.

На поверхнi телефонів можуть бути й патогеннi грибки, хвороботворні мiкроорганiзми, вiруси, що призводять до респіраторних інфекцiй, грипу. Дослідження британських вчених🇬🇧 показало, що мобільний телефон майже в сiм разів брудніший, ніж сидіння унiтазу, згідно з отриманими даними, на сидіннi було виявлено, в середньому 220 яскравих плям, які свідчать про скупчення бактерій, в той час як на мобільному телефоні –1479.

Що ж стосується брудних рук, то не менш «страшні» й вони. Існує багато захворювань, яких можна уникнути, якщо вчасно помити руки з милом, у тому числі й пiсля користування телефону. Люди зазвичай думають про мило як про нiжний і заспокiйливий засіб, але для бактерій воно часто надзвичайно руйнiвне. Крапля звичайного мила, розведеного у водi, досить для знищення багатьох видів бактерій і вірусів, включаючи новий коронавiрус.

 

 

Отже, ми на практиці дізналися про наявність мікробів, отримали практичний досвід роботи з мiкроскопом, де детально розглянули неушкоджений хліб та з пліснявою, порівняли.

Плавно з основ здоров'я перейшли до природознавства, тому що мікроскоп так зацікавив дітей, що на цьому ми не зупинилися, також розглянули: дощового черв'яка, муху, комара, грунт та листочок вазону.

 

Всі світлини дослідження 4-В на Google