Міжнародний день Чорного моря

 

Щорічно 31 жовтня у всьому світі відзначають Міжнародний день Чорного моря.

У цей день особливу увагу акцентують на дбайливому ставленні до Чорного моря. Започаткували цей день у 1996 році, як один із етапів реалізації Бухарестської конвенції, котра набула чинності 15 січня 1994 року.

Шість причорноморських країн: Україна, Румунія, Болгарія, Туреччина, Грузія та росія, зобов'язалися застосовувати заходи щодо захисту Чорного моря та контролю над його забрудненням.

Попри це уже понад 20 місяців одна із країн Конвенції порушує її умови, завдаючи непоправної шкоди морській екосистемі.

Військові кораблі країни-агресора РФ виходять в акваторію Чорного моря, запускають ракети та забруднюють морське середовище. Ще одним негативним наслідком військових дій для моря є мінування прибережних територій, адже детонування та вибухи не лише знищують середовище існування тваринного та рослинного світу, а й несуть небезпеку для життя морських мешканців.

Головною метою свята є привернення уваги до проблем моря. Для цього проводяться тематичні акції, конференції, виставкові заходи, круглі столи тощо. За їх допомогою різні установи, організації, вчені та активісти пропагують ідеї очищення і збереження морського середовища.

 

 

Так, з нагоди Міжнародного дня Чорного моря для учнів 7-А класу було проведено еколого-просвітній захід.

Усіх учасників ознайомлено із датою екологічного календаря, з цікавими фактами про Чорне море, факторами, які впливають на стан екосистеми.

 

 

Також, усі разом у форматі круглого столу створили інформаційний вісник «Чорне море», виконали захопливу вправу «Пазл із назв птахів» та пограли у географічне доміно. Кожен учень отримав безліч позитивних емоцій!