Новоград-Волинська ЗОШ № 7

День українського добровольця


 

14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Це молоде свято було введено у 2017 році постановою Верховної Ради. Датою свята обрали саме 14 березня, адже цього дня у 2014 році 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану зібрали для формування добровольчого батальону.

12 березня 2021 року в приміщенні Київського міського Палацу ветеранів відбувся онлайн марафон "День українського добровольця", до якого приєдналися наші школярі.

Учні 10-Б класу взяли участь в онлайн уроці патріотичного виховання молодого покоління українців «Урок звитяги».

11-А клас взяв участь в онлайн проєкті «Доба пам'яті». Прослухали розповіді про події російсько-української війни, історію українських добровольчих формувань та спогади про полеглих добровольців за участю ветеранів війни, родин загиблих героїв-воїнів, волонтерів, громадських діячів.

 

Фотозвіт на Google

 


 

8 березня

Найніжніший, світлий і прекрасний день у році — 8 березня! Початок весни, початок життя в природі, перше тепло. Дорогі жінки, нехай це тепло оселиться в ваших будинках і душах. Нехай краса природи надихає. А початок весни символізує початок чогось дуже бажаного і прекрасного у вашому житті!

 

Ось так вітали дівчат та жінок шкільного колективу наші хлопці:

 

 

Також усіх жінок планети вітають наші співучі соловейки Соболева Яна (пісня «Дівчина-весна»), Храменкова Анастасія (пісня «Рідне місто»), Наталія Мінгалєєва в дуеті з Артемом Феськом (пісня «Чарівна скрипка»).

 

 

 

 

 

 


 

 

Лесі Українці - 150

 

 

Через роки, через століття лине до нас то пристрасне, то ніжне слово нашої талановитої землячки, відомої поетеси Лесі Українки. За свої 42 роки вона створила величезний спадок, а її талант та сила вражали і її сучасників, і дослідників  творчості.

Народилася Леся Українка в нашому місті 150 років тому 25 лютого в заможній та інтелігентній родині. Її матір знали як письменницю Олену Пчілку. Батьком був високоосвічений поміщик Петро Косач, який дуже любив літературу та живопис. У родині  росло шість дітей, але найбільш близькою Леся була із братом Михайликом. Їх навіть називали спільним ім’ ям Мишолосіє.

У 4 роки Леся навчилася читати, а в дев’ять-вже написала свій перший вірш «Надія». На жаль, у десятирічному віці в дівчинки почалися серйозні проблеми зі здоров’ям. У неї діагностували туберкульоз кісток. Їй довелося лежати із загіпсованими руками й ногою довгими місяцями. Через хворобу з однієї руки було видалено частину кісток, що поставило хрест на музичній кар’єрі, хоча вона неймовірно талановито грала на фортепіано.

Леся Українка самостійно вивчила більше 10 мов: французьку, німецьку, італійську, англійську, польську, болгарську, грецьку, латину та інші. Вже у 12 років зайнялася перекладом книги «Вечори на хуторі біля Диканьки» Миколи Гоголя, а у 13 - її твори почали друкувати в літературних журналах під псевдонімом Леся Українка. У 19 - поетеса написала для молодшої сестри підручник «Стародавня історія східних слов’ян». Уже в цьому віці вона активно займалася перекладом творів Гомера, Гюго, Байрона, Шекспіра, Гоголя, Міцкевича та інших письменників. 

Леся Українка також любила природу, обожнювала садити квіти. Її неймовірний твір «Лісова пісня» було написано лише за 12 днів. Мало хто знає, що письменниця мала хист і  до малювання. На жаль, збереглася лише одна її картина.

Тож ми, новоград-волинці, пишаємося тим, що є земляками такої надзвичайно талановитої людини та дякуємо Лесі за щиру й пристрасну поезію, яка запалює вогник в душі й допомагає долати життєві труднощі та негаразди. Нехай слово, посіяне поетесою, проростає  ще більшим і кращим урожаєм у нашій рідній стороні!

 


 

 

Кольори веселки в Міжнародний день рідної мови

 

 

В Міжнародний день рідної мови – 21 лютого 2021 року на сайті сьомої школи  підведено підсумки голосування за найкращу мнемонічну фразу, що описує послідовність кольорів веселки. 

 

Кольори веселки (хто забув): червоний, оранжевий (або помаранчевий), жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий.

 

Голосування було закритим і проводилося в  корпоративному шкільному просторі Google Workspace. 

 

Участь у голосуванні взяли 308 учасників, голосували одночасно учні, вчителі і працівники школи.

 

Які ж фрази стали лідерами в сьомій школі?

 

Червоний Пежо Женеться За Блакитно-Сірим Феррарі (54 голоси)

Чапля Осінь Жде Завзято, Буде Сани Фарбувати (46 голосів)

Чудовим Подарунком Житомирської Землі Були Солодкі Фрукти  (36 голосів)

Чому Пінгвіни Живуть Зимою Без Своїх Фантазій? (32 голоси)

Чи Омелько Жити Зможе Без Своїх Фантазій?  (25 голосів)

Чим Подружці Журбу Зняти – Бігом Сідай Фантазувати (23 голоси)

Чимало Охочих Жадібно Знати Бажають Де Сидить Фазан (13 голосів)

Через Підземний Жолоб Знову Б’є Сильний Фонтан (10 голосів)

Чорний Пес Живе За Бетонним Синім Фасадом (10 голосів)

Човником Пропливло Життя, Зав’яли Букети Синіх Фіалок (8 голосів)

Чудовим Подарунком Живої Землі Були Стиглі Фрукти (8 голосів)

Чабан Отару Жваво Заганяє, Бо Скоро Фільм (6 голосів)

Чотири Подарунки Жінка Запакувала Блискучою Синьою Фольгою (5 голосів)

Чудові Пейзажі Житомирщини Зображав Багатий Стос Фотографій (5 голосів)

Чарівна Оксана Живе Знову Біля Старого Фонтану (5 голосів)

Чорний Птах Жив За Безкрайнім Синім Фіордом (4 голоси)

Червоний Орел Живе За Байраком Серед Фіалок (4 голоси)

Човняр Підсакою Живенько Зловив Блискучу Світлу Форель (2 голоси)

Через Перехрестя Женеться Згори Багатий Синій Фаетон (1 голос)

Через Підняті Жалюзі Зеленіли Бегонії, Синіли Флокси (1 голос)

Чечевицю Перемололи Жорнами, Зробили Борошно, Спекли Фігурки (1 голос)

 

Під час голосування у всіх учасників була можливість запропонувати свій варіант мнемонічної фрази.

Один з запропонованих варіантів був такий: «Чекаючи Початку Жовтня Зірки Будуть Святкувати Фестиваль».

Це відомий варіант. А ще були дві фрази, яких знайти в Інтернеті  не вдалося. Тому організатори голосування розпочали пошуки авторів.

Виявилось, що чудову фразу «Чотири Павуки Живуть За Будинком Старого Федора» придумала Ірина Ігорівна Красєва, випускниця сьомої школи і мама першокласниці.

Автором фрази «Через Поле Житне Зранку Бігли Сонячні Фіалки» є випускник школи і батько учнів сьомої школи Олександр Анатолійович Орищук.

Автором фрази, що виборола бронзу в шкільному рейтингу голосування – «Чудовим Подарунком Житомирської Землі Були Солодкі Фрукти» є  Валерій Шмідт, також випускник сьомої школи а нині студент факультету інформатики та обчислювальної техніки КПІ ім. Ігоря Сікорського.

 

Дякуємо всім, хто взяв участь у голосуванні і вітаємо всіх з Міжнародним днем рідної мови!

 


 

 

 

 

До Лесі на гостину

25 лютого 2021 року виповнюється 150 років від дня народження геніальної поетеси-драматурга, нашої землячки Лесі Українки.

Учні початкової школи не залишились осторонь цієї події і взяли участь у літературних читаннях.

Учні 1-х класів декламували вірш «Вишеньки, черешеньки», а учні 2-4 класів вірш «Конвалія».

 

 

 

 


 

Розпочато онлайн-голосування за найкращу відеороботу

Відповідно до положення про міський конкурс відеоробіт серед учнівської молоді міста «Для себе відкриваю Лесю» з нагоди 150-річчя з дня народження Лесі Українки з 15 по 19 лютого 2021 року на офіційній сторінці управління освіти і науки міської ради у соціальній мережі Facebook стартувало онлайн-голосування.

Запрошуємо всіх переглянути роботу нашої школи і долучитися до голосування!

 

 

Проголосувати можна за посиланням.

 

Для голосування можна використати шкільний корпоративний акаунт.

 


 

Інформаційний дайджест «Герої Крут: пам‘ять через віки»

29 січня в Україні відзначають пам'ять героїв Крут - українських студентів, які, намагались зупинити більшовицький наступ на Київ у 1918 році, потрапили в полон і були розстріляні більшовиками.

Подвиг крутянців навчає, що свобода і доля України залежать від готовності кожного українського громадянина поважати і захищати інтереси своєї країни.

 

 


 

 

 

 

Міський фестиваль «Колядки моєї родини»

 

У ніч з 6 на 7 січня християни східного обряду святкують Різдво Христове. У цей день закінчується сорокаденний Різдвяний піст і починаються святки, які супроводжуються народними гуляннями на честь народження Сина Божого. Українці здавна в ці дні водили вертеп, співали колядки, віншували господарів, бажаючи їм добра на весь рік.

До різдвяних свят долучаються і учні нашої школи зі своїми родинами, беручи участь у міському фестивалі «Колядки моєї родини», які пропонуємо до вашої уваги.

Христос рождається!

Славімо Його!

 


 


 

 

Перемога першокласниці

 

 

У грудні 2020 року на базі Житомирського обласного центру дитячої та юнацької творчості відбулася виставка-конкурс з початково-технічного моделювання. Білозьорова Олександра, учениця 1-А класу, загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7, яка відвідує гурток ПТМ (ЦНТТУМ), зайняла І місце  у номінації «Динамічна іграшка». Її робота «Веселе мавпеня» принесла дівчині заслужену перемогу.

Вітаємо Олександру з гарним стартом. Бажаємо подальших перемог!

 


 

 

Еко-годівниці для птахів


 

Зима — улюблена багатьма з нас пора року, з якою асоціюється сніг, новорічні свята, казкові зимові пейзажі і звичайно ж, годівниці для птахів. 

Саме зима — пора року, коли пернаті потребують нашої допомоги, щоб вижити в найважчі часи. Учні нашої школи приєдналися до всеукраїнської акції «Нагодуй птахів взимку». Вони зробили еко-годівниці із зернят. Це найбільш нешкідливий для тварин спосіб і до того ж найшвидший. У результаті діти отримали масу позитивних емоцій.

Просимо усіх небайдужих долучитися до цієї акції.

 

Фотозвіт на MEGA 

 


 

ФОТОПРОЄКТ КРАЩІ ВИПУСКНИКИ КРАЩОЇ ШКОЛИ 2021

Школа працює
на освітній
платформі

Дев'ятий рік стабільну
роботу і цілодобову
технічну підтримку
сайта школи забезпечує
компанія
goodhoster.net

Голосування

Який предмет ви вважаєте найскладнішим у шкільній програмі?

рідна мова і література - 2.6%
іноземні мови - 12.4%
математика (алгебра, геометрія) - 34.2%
фізика - 8.8%
хімія - 8.8%
інформатика - 2.9%
біологія - 7.4%
фізкультура - 2.7%
історія - 4.9%
музика - 1.1%
малювання - 8.8%
технологія - 0.5%
астрономія - 0.6%
захист Вітчизни - 1.9%
свій варіант - 2.7%

Ми рекомендуємо!

 

Контакти поліції

Інспектор
 Новоград-Волинського
відділу поліції
Головного управління
Національної поліції
в Житомирській області
лейтенант поліції

Павлюк Світлана Вікторівна

вулиця Івана Франка, 3А, каб. 17, 18
Телефон: 098-78-68-862

 

Контактні телефони чергової частини: 
102 або (04141) 5-22-25

Електронна адреса: 
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Погода від Met Office

ИЗУЧАЕМ УКРАИНСКИЙ

Вхід для своїх

Зареєстрованим користувачам можна переглядати закриті розділи та статті, скачувати деякі файли. Також ви зможете отримувати повідомлення про події школи та сайту.