Новоград-Волинська ЗОШ № 7

Найкращий кабінет хімії міста – в сьомій школі


 

Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради оприлюднило результати міського огляду-конкурсу кабінетів хімії.

 

В огляді-конкурсі кабінетів взяли участь 4 заклади загальної середньої освіти: Ліцей № 1, Ліцей № 4, ЗОШ № 7, Ліцей № 11. Конкурсна комісія проводила огляд кабінетів, вивчення документації, ознайомлення з навчально-матеріальною базою та навчально-методичним забезпеченням освітнього процесу з хімії.

 

Переможцем міського огляду-конкурсу «Кращий навчальний кабінет хімії» визнано кабінет хімії ЗОШ № 7.

 

Відповідно до змін, які внесені у 2020 році до Програми розвитку освіти Новоград-Волинської міської ОТГ на 2016-2020 роки грошова премія «Зразковий кабінет» становить 15 000 грн.

 

Вітаємо переможця!

 

фото з фейсбук-сторінки Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради

 


 

Педагогічна синергія

«Карантин почався зі знаком «стрес»! Це слова Олександра Жука переможця Global Teacher Prize Ukraine 2018 р. І вони стосуються всіх незалежно від місця на Землі, соціального статусу, навчального закладу тощо. Було враження, що все змінилося і змінилося назавжди. Але особливість учителів така, що в будь-якій ситуації ми «мінус» генеруємо на «плюс».

 

З березня ми, вчителі сьомої школи, живемо в режимі «методичного» all inclusive.

 

Лише від початку весняного карантину вчителі школи пройшли велику кількість вебінарів, курсів, семінарів на різних платформах та сайтах.  Серед рекордсменів - методичні заходи, організовані Міністерством цифрової трансформації України, платформи масових відкритих онлайн-курсів Prometheus, освітнього проєкту «На Урок», «Всеосвіта» тощо.

 

Серед курсів, що зацікавили вчителів школи лідерами стали «Критичне мислення для освітян», «Використання сервісу ZOOM для проведення дистанційних занять», «Як організувати дистанційне навчання за допомогою найпростіших онлайн-ресурсів», «Медіаграмотність для освітян» та багато інших.

 

У цілому від початку карантину вчителі сьомої школи отримали більше 180 сертифікатів про перевірку знань і підвищення кваліфікації (звітний документ).

 

Не втрачаючи зв’язок з учнями та батьками, ми емоційно підтримували один одного, мотивуючи і надихаючи до підвищення свого професійного рівня. І це було дійсно потужно та корисно!

 

Апогеєм стало проходження творчою групою вчителів навчального курсу «Розгортання та використання середовища G Suite в діяльності освітньої установи», який організовувала Служба освітнього омбудсмена та компанія Google Україна.

 

Сьома школа приєдналася до G Suite for Education на початку літа, вчителі школи отримали корпоративні акаунти і почали заповнювати матеріалами власні безлімітні  Google диски. Всі матеріали, що вчителі готували під час весняного карантину було збережено і перенесено в корпоративну мережу, бо під час карантину вчителі активно використовували також інструментарій Google. Але анонсований курс охоплював не лише використання інструментарію, а цілеспрямоване його  використання в освітній діяльності.

 

І хоча курс «Розгортання та використання середовища G Suite в діяльності освітньої установи» планувався дуже непростим і інтенсивним, багато вчителів України вирішили до нього приєднатися. За дуже короткий термін організатори набрали три тисячі учасників і реєстрація була передчасно призупинена. Тим не менше, нашу школу на курсі «Розгортання та використання середовища G Suite в діяльності освітньої установи»  представила велика команда:

 

- Герасимчук Олена Петрівна, вчитель хімії, заступник директора з навчально-виховної роботи

- Сахно Анатолій Анатолійович, вчитель інформатики, системний адміністратор G Suite в школі

- Лейман Олена Іванівна, вчитель математики, голова методичної комісії вчителів математики, фізики, інформатики

- Крижановська Олена Олексіївна вчитель англійської мови, голова методичної комісії вчителів іноземної мови

- Дрибас Ірина Миколаївна, вчитель математики, інформатики

- Дюбо Наталія Анатоліївна, вчитель біології, голова методичної комісії вчителів хімії і біології, географії, історії

- Шилова Олена Анатоліївна, вчитель української мови, соціальний педагог школи

- Примак Людмила Петрівна, вчитель предмету «Захист Вітчизни», практичний психолог школи

- Зублевська Олена Сергіївна, педагог-організатор школи

 

Освітня програма була розроблена та реалізована Антоніною  Букач, директором ТОВ «Академія цифрового розвитку»,  сертифікованим тренером Google for Education та Олегом Стечкевичем, доцентом кафедри педагогіки та соціального управління Національного університету "Львівська політехніка",  сертифікованим Google Certified Educator. 

 

Навчання складалося з п’яти модулів, які містили відеолекції, чати, онлайн-вправи, тести, вебінари тощо. Також була можливість підключатися до Живої кімнати (Google Meet) і задавати тренерам питання по інструментам Google.

 

При невиконанні завдань у вказані терміни,  учасник втрачав право на подальше навчання.

 

Це був неймовірний досвід майже цілодобового спілкування дев’яти наших колег  у вайбер-групі, в телефонному режимі та ZOOM-спілкуванні. Ми разом реєструвалися, обмінювалися враженнями від використання таких  цифрових інструментів як Google Документи, Google Форми, Google Клас,  Google Календар, Google Keep, спільно виконували завдання за допомогою інтерактивної дошки Jamboard, створювали сайти, проходили тестування тощо. Протягом двох тижнів ми дійсно були однією командою – студентами Академії цифрового розвитку. Емоції зашкалювали кожного разу, коли отримували повідомлення за виконану частину модуля з  написом «зараховано».

 

І це лише початок. З метою покращення надання освітніх послуг ми встановили собі високу та амбітну планку: завершити впровадження системи  G Suite for Education у нашій школі і розпочати її системне використання.

 

 

Сподіваємося, що це додасть більше можливостей та якості у 2020-2021 н.р.

 

З нетерпінням чекаємо своїх учнів!

 


 

IT новини IT школи

Напередодні нового навчального року в сьомій школі міста Новограда-Волинського відбулося кілька значних подій у сфері інформаційних технологій.

 

Уперше в місті під керівництвом інженера-програміста школи Андрія Ростиславовича Акинфієва було побудовано безшовну Wi-Fi мережу навчального закладу на базі обладнання латвійської компанії MikroTik. Частину обладнання школі подарували випускники минулих років, частину — компанія Home-Net, а влітку було закуплено новий роутер. Тепер кілька сотень учнів і вчителів, які щоденно користувались шкільним Wi-Fi, зможуть оцінити всі переваги безшовної мережі.

 

Комп'ютерна мережа школи стабільно працює вже багато років. На сходах при вході в школу часто можна побачити учнів навіть влітку. Вони давно оцінили можливість скористатися безкоштовним швидкісним інтернетом.

 

Традиція дарувати школі обладнання для комп’ютерного класу збереглася і цього року. Випускники подарували кожному комп’ютеру, на якому вони навчалися протягом кількох років, по 2 Gb оперативної пам’яті, що дозволило замінити програмне забезпечення комп’ютерного класу. Дякуємо випускникам і їх батькам за подарунок!

 

Перед початком нового навчального року в школі було встановлено нові електронні пристрої – шкільні розумні годинники. Ці пристрої було розроблено і виготовлено для роботи школи в нових умовах. Учні зможуть більш оптимально керувати своїм часом, дізнаватися шкільні новини. Батьки, які згідно нових правил будуть чекати дітей за межами шкільної будівлі, за допомогою даних пристроїв зможуть отримати актуальну інформацію про події шкільного життя, про розклад дзвінків, оперативні оголошення.

 

У школі вже змонтовано три таких пристрої. Вони вміють:

 

— показувати точний час, синхронізуючись з серверами точного часу в Інтернеті

 

— показувати дату і день тижня

 

— показувати три погодні блоки: погода зараз (температура, вітер, тиск, хмари, вологість) та прогнози погоди на сьогодні і на завтра

 

— коли триває урок, годинник показує який урок за номером, скільки хвилин залишилось до його завершення і в який час урок завершиться

 

— коли триває перерва, годинник показує, через скільки хвилин почнеться наступний урок, вказуючи його номер і час початку

 

— годинник уміє опрацьовувати нестандартні розклади уроків (робоча субота, друга зміна, скорочені уроки, зсунутий час перерв). Інформацію про нестандартні випадки всі шкільні розумні годинники самостійно скачують з сайту школи. Система централізована, достатньо розмістити на сайті школи єдиний файл з нестандартним розкладом — всі шкільні годинники скачають цей файл і розпочнуть використовувати для інформування

 

— годинники в початковій школі використовують розклад дзвінків для початкової школи

 

— годинники виводять інформаційні повідомлення. Вони скачують їх з сайту школи і виводять у вигляді рухомого рядка згідно графіку. Наприклад, у файлі інформаційних повідомлень на сайті школи вказано, що повідомлення «Мийте руки з милом» необхідно демонструвати кожну хвилину, а повідомлення «Ви можете в будь-який час безконтактно поміряти температуру у шкільної медичної сестри» — один раз на 10 хвилин. Тексти повідомлень і графік показу можна корегувати прямо на сайті, годинники скачають собі оновлені версії файлів і будуть використовувати при інформуванні. Якщо в конкретну хвилину необхідно показати кілька повідомлень, вони продемонструються послідовно

 

— годинники в початковій школі використовують свій набір інформаційних повідомлень і повільну швидкість переміщення рухомого рядка, дозволяючи учням прочитати тексти

 

— годинники, що показують інформацію на вулицю для батьків, використовують свій окремий набір інформаційних повідомлень

 

— розумний шкільний годинник захищений від стороннього інформаційного впливу

 

Технічні дані: Обладнання: Контролер NodeMCU + дві світлодіодні панелі MAX7219

 

Живлення: DC 5V (micro USB)

 

Формат зовнішніх файлів розкладів та інформаційних повідомлень: JSON

 

Програмне забезпечення: годинники розроблені на базі проекту Івана Захарова «VZ_Clock» (github.com/IZ76/VZ_Clock), модулі синхронізації з сайтом, інформування і розкладу уроків написані вчителем інформатики сьомої школи.

 

Мова програмування: С/С++

 

Розробка: літо 2020 року

 

 

У реальності нові розумні шкільні годинники виглядають стильно, в прозорих корпусах, допитливі учні можуть побачити, що в них всередині. Шкільні програмісти в наступному навчальному році зможуть спробувати свої сили у програмуванні популярних у світі контролерів NodeMCU, для цього вже є обладнання і програмне забезпечення.

 

Школа чекає головних учасників навчального процесу – учнів. І активно готується до нового навчального року.

 

 


 

Сім разів найкраща сьома школа

 

 

1. Найкращий досвід:

— єдиний учитель міста, що має звання Заслужений вчитель України працює саме в сьомій школі

 

2. Провідна школа з вивчення інформатики:

 лідер по кількості переможців олімпіад з інформатики
 вивчення сучасних систем і мови програмування
 використання найкращих освітніх платформ з першого року вивчення предмету
 єдиний у місті клуб любителів головоломок

 

3. Успішні науковці:

— три роки поспіль вибороли право представляти свої наукові роботи у фіналі конкурсу-захисту "Малої академії наук України" в Києві – єдині у місті

 


4. Найкраще в Житомирській області технічне забезпечення предмету «Захист Вітчизни»:

 навчальна зброя: автомати, кулемети, гранатомети, пістолети, гранати.
 повністю укомплектована смуга перешкод
 засоби захисту від хімічної зброї
 стрілецький тир

 

5. Найкраще організаційно-технічне забезпечення:

 найкраща у місті шкільна комп’ютерна мережа: найбільше Wi-Fi покриття, сотні пристроїв у мережі одночасно, сучасний магістральний захист учнів від небажаної інформації
 найпотужніший у місті шкільний проектор з підключеним інтернетом
 обладнані учнівські місця для проведення мультимедійних уроків
 власними силами спроектована і змонтована шкільна система відеоспостереження

 

6. Місце навчання туристів Новограда-Волинського:

 єдиний у місті шкільний туристичний гурток – у сьомій школі

 

7. Найкращий шкільний сайт міста за результатами конкурсу Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради:

 оперативні новини
 найбільший за обсягом шкільний YouTube-канал міста
 найбільша шкільна фотогалерея міста
 використання системних хмарних технологій для взаємодії учнів, вчителів і батьків

  

Ви ще вагаєтесь, в яку школу відвести вашу дитину? 

 


 

100% дистанційно пройшла цьогорічна атестація педагогів сьомої школи


 

Життя завжди вносить свої корективи. Ось і цього року засідання атестаційної комісії пройшло не в школі. За ініціативи вчителя інформатики Сахна А.А. був розроблений алгоритм проведення атестації дистанційно. 

 

Директор школи Овдіюк В.І. відкрив ZOOM-засідання, на якому були дистанційно присутні усі члени комісії та усі вчителі, що атестуються.  Після ознайомлення з характеристиками  члени комісії дистанційно і абсолютно таємно здійснили голосування. Після автоматично сформованого протоколу всі мали змогу ознайомиться з результатами.

 


 

На електронні скриньки кожного педагога оперативно прийшли атестаційні листи та протоколи таємного голосування.

 

Звичайно, такій злагодженій роботі передувала серйозна підготовка. Усі педагоги були зацікавлені в тому, щоб все пройшло законодавчо правильно і безпечно для кожного. Це наш новий досвід і новий спільний успіх.

 


 

Атестація педагогічних працівників

01 квітня 2020 року відбудеться атестація педагогічних працівників школи.

 

З метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції (СОVID-19), атестація буде проводитися в дистанційному режимі. 

 

Запрошуються вчителі, що атестуються і члени атестаційної комісії.

 

Початок в ZOOM: 01.04.2020, 11:00

 

Ідентифікатор конференції: 766 724 620

 

URL для входу: https://zoom.us/j/766724620

 

Пароль для входу можна отримати у вчительській Viber-групі «Сімка» або по email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 


 

Тренінг для вчителів «Основи інклюзивного шкільного навчання»


 

09 січня у стінах нашої школи відбувся тренінг для вчителів «Основи інклюзивного шкільного навчання». Даний тренінг є частиною проєкту  «Інклюзивна реформа шкільної освіти в Україні: впровадження найкращих світових практик», який реалізується громадською організацією «Волонтерський Рух «Спільна допомога» за підтримки  Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. 

 


 

Протягом п’ятигодинного тренінгу учасники мали змогу відпрацювати важливі  для розуміння питання. Захід складався з таких блоків: «Інклюзивне навчання: сутність, принципи, переваги»,  «Організація освітнього середовища орієнтованого на потреби всіх дітей», «Особливості організації  освітнього процесу:  командний підхід. Співпраця з батьками».

 

Педагоги активно брали участь у всіх запропонованих практичних вправах. Дружно і емоційно працювали в парах і групах; заглиблювалися в питання створення універсального  дизайну та розумного пристосування; визначали сильні якості,  потенційні труднощі і потреби дитини, а перегляд фільму «The Interviewer» жодного не залишив байдужим.

 


 

Усі інформаційні матеріали, які були надіслані організаторами проекту, було розміщено в шкільній віртуальній учительській. Це дасть змогу вчителям ще раз звернутися і осмислити важливі поняття та підходи до організації навчання дітей з особливими освітніми потребами.

 

Після завершення тренінгу педагоги отримали офіційні сертифікати.

 


 

Фотозвіт на MEGA

 


 

Засідання творчої групи вчителів «Освітній меридіан»


 

18 грудня на базі нашої школи відбулося засідання творчої групи асистентів учителів. За круглим столом зібралися колеги з різних шкіл міста. Протягом тригодинної зустрічі асистенти вчителів ділилися власним досвідом.

О.С.Іванова розповіла про співпрацю школи з батьками учнів, які мають особливі потреби. Очікування батьків від школи та їх тривожність, вироблення спільної моделі поведінки, розвиток базових компетентностей, використання нумікону та багато іншого було розглянуто через призму співпраці вчитель-батьки-учні.

Присутні мали можливість  ознайомитися з використанням елементів методики М. Монтессорі на уроках та перервах, з якими поділилася Л.В.Голишевська. Асистентам вчителів були представлені методичні прийоми роботи з кришечками на уроках української мови та математики. Особливо зацікавило колег графічні диктанти, викладання кришечками заданих фігур, прийоми, під час яких учні з особливими освітніми потребами вправляються в математичних діях.

Емоційно та захоплююче пройшло ознайомлення з пальчиковою гімнастикою, яку провела В.А.Підкаура. Усі колеги із задоволенням повторювали вправи та релаксували під українські дитячі пісні.   А під час перерви колеги спілкувалися у неформальній обстановці та щиро ділилися своїми напрацюваннями.

 


 

Презентацію історії успіху особливих людей підготувала Н.П.Забродська. Серед них є відомі українські та зарубіжні успішні люди, які мали набуті або вроджені проблеми зі здоров’ям. 

Крім того, гості мали змогу ознайомитися з матеріально-технічною базою ресурсної кімнати та кабінетом практичного психолога.

Найбільше емоцій викликало відеомеседж «Я особлива дитина» та цікаві подарунки, які  підготувала Т.С.Погранична з дітьми.

 


 

Дякуємо всім гостям за щирі, доброзичливі почуття та конструктивну роботу під час засідання творчої групи асистентів учителів.

 

Фотозвіт на MEGA.

 


 

Знайомимося з кращим педагогічним досвідом

3-4 грудня за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Києві відбувся тренінг на тему «Інклюзивна реформа шкільної освіти в Україні: впровадження найкращих світових практик», участь у якому взяла заступник директора з НВР Герасимчук О.П.

 


 

Організаторами 12 годинного тренінгу був Волонтерський рух «Спільна допомога». Серед 635 заяв для участі були відібрані 20 учасників, які представляли усі куточки України. Протягом двох насичених днів, які відбувались в America House Kyiv,  учасники отримати нові практичні навички щодо впровадження успішних інклюзивних практик, апробованих в Україні та США; ознайомлювалися з основними принципами роботи команди для забезпечення ефективної підтримки  дитини з особливими освітніми потребами. Учасниками активно обговорювалися питання ролі батьків,  основних світових стратегій розбудови інклюзивного освітнього середовища за принципами універсального дизайну навчання та розумного пристосування. Учасників тренінгу вразив досвід упровадження інклюзивної освіти в Сполучених Штатах Америки.

 

За результатами участі у даному проєкті у січні 2020 р. для вчителів нашої школи будуть проведені скорочені міні-тренінги.

 


 

Методична робота на канікулах

Цьогорічні осінні канікули були  насичені різноманітними заходами, обираючи які, кожен педагог міг підвищити свою педагогічну майстерність та поспілкуватися з обдарованими учнями, готуючи їх до ІІ етапу предметних олімпіад.

 

Так у понеділок 18 листопада за наслідками вивчення рівня адаптації учнів для вчителів 1-их класів відбувся методичний анонс-огляд. Адаптація до школи - тривалий індивідуальний процес, тому  спільні зусилля вчителів, батьків, шкільного психолога здатні понизити ризик виникнення у дитини шкільної дезадаптації і труднощів навчання.

 

За круглим столом педагоги поділились інформацією про особливості  адаптації першокласників. Психолог Примак Л.П. представила результати діагностики сприйняття навчальної діяльності з погляду учнів,  батьків та класоводів. Учителі акцентували увагу на пристосування учнів до нового режиму дня, що відображається на зниженні їх працездатності. Педагоги спільно  сформували шляхи покращення входження першокласників до нової системи вимог.

 


 

У вівторок 19 листопада на базі  нашої школи вчитель початкових класів Редька Л. В. провела тренінг для вчителів перших класів міста «Ігрові та діяльнісні методи навчання в початковій школі». LEGO – це завжди цікаво, творчо, креативно. Учасники на власному досвіді змогли відчути радість пізнання через гру, активно співпрацювали, ділилися щирими емоціями та позитивним настроєм.

 


 

Конструктивний вияв своїх думок сприяє профілактиці конфліктів між учителем та учнем. А майстерність ведення бесіди ґрунтується на принципах:  привернути увагу; зацікавити, виявити інтерес до проблеми; перетворити інтереси співрозмовника на спільне рішення.

 


 

Саме з цією метою 20.11.2019 р. соціальним педагогом Шиловою О.А. було проведено практичне заняття «Компетентність педагогічного спілкування», на якому вчителі розбирали причини конфліктів у системі «вчитель-учень», а також вчилися висловлювати своє невдоволення, робити зауваження учням за допомогою «Я-висловлювання». Адже це дієвий спосіб заявити про власний погляд, не викликаючи захисної реакції та не перетворюючи іншу людину на опонента. Кожен з учасників мав змогу програти ситуацію спілкування вчителя з учнями, з батьками та навчитися запобіганню конфліктів.

 

У четвер 21 листопада був проведений психолого-педагогічний консиліум «Рівень навчальної та психологічної адаптації учнів 5-их класів». Під час консиліуму були розглянуті питання фізичного здоров'я учнів, між вчителями початкової школи та класними керівниками відбувся педагогічний діалог «Презентація класу», психолог ознайомила присутніх з результатами діагностики розвитку кожного учня. Наприкінці педагогами були вироблені рекомендації, які допоможуть покращити якість освітньої діяльності.

 


 

У п’ятницю відбулося засідання педагогічної ради «Трансформування педагогічних ідей у практику як ознака педагогічної компетентності вчителя та компетентності учня». Оласюк Т.М. познайомила з сучасними тенденціями розвитку освіти, з різноманітними педагогічними прийомами та методами, що підвищують ефективність навчання, розвивають дитячу уяву, нестандартне мислення, допомагають школярам у дослідницькій та винахідницькій діяльності.   З досвідом роботи поділилися вчителі школи Пасічник Т.А., Романюк К.А., Лук’янчук М.В., Лейман О.І., Кукуруза І.П., Герасимчук Н.Ф.

 

Окрім шкільних заходів учителі мали можливість відвідати методичні заходи, які були організовані міським інформаційно-методичним центром. 

 


Фотозвіт на MEGA

 


 

ФОТОПРОЄКТ КРАЩІ ВИПУСКНИКИ КРАЩОЇ ШКОЛИ 2021

Школа працює
на освітній
платформі

Дев'ятий рік стабільну
роботу і цілодобову
технічну підтримку
сайта школи забезпечує
компанія
goodhoster.net

Голосування

Який предмет ви вважаєте найскладнішим у шкільній програмі?

рідна мова і література - 2.6%
іноземні мови - 12.4%
математика (алгебра, геометрія) - 34.2%
фізика - 8.8%
хімія - 8.8%
інформатика - 2.9%
біологія - 7.4%
фізкультура - 2.7%
історія - 4.9%
музика - 1.1%
малювання - 8.8%
технологія - 0.5%
астрономія - 0.6%
захист Вітчизни - 1.9%
свій варіант - 2.7%

Ми рекомендуємо!

 

Контакти поліції

Інспектор
 Новоград-Волинського
відділу поліції
Головного управління
Національної поліції
в Житомирській області
лейтенант поліції

Павлюк Світлана Вікторівна

вулиця Івана Франка, 3А, каб. 17, 18
Телефон: 098-78-68-862

 

Контактні телефони чергової частини: 
102 або (04141) 5-22-25

Електронна адреса: 
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Погода від Met Office

ИЗУЧАЕМ УКРАИНСКИЙ

Вхід для своїх

Зареєстрованим користувачам можна переглядати закриті розділи та статті, скачувати деякі файли. Також ви зможете отримувати повідомлення про події школи та сайту.