Онлайн зустріч до Дня безпечного Інтернету

 

10 лютого була організована онлайн зустріч для педагогів та батьків нашого закладу з теми “Психологічна безпека в Інтернеті для дітей з особливостями розвитку”. На початку заступник директора Ящук Тетяна Миколаївна відмітила, що карантинні обмеження та дистанційне навчання підсилюють актуальність теми.

Під час зустрічі були розглянуті аспекти психологічної безпеки у сучасному цифровому світі.

Обговорювалися питання не лише вразливості та ризиків в Інтернеті, але й переваги та можливості використання цифрових технологій, у тому числі з метою профорієнтації дитини з ООП.

Укладання спільної угоди між батьками, дітьми та залучення педагогів сприятиме формуванню безпечного ставлення дитини до цифрового життя. Для цього самі дорослі мають бути обізнаними. Тому для підвищення медіаграмотності батьків та педагогів були продемонстровані корисні ресурси з освітніми серіалами, подкастами, порадами та путівником для безпечної подорожі в мережі.

Якщо дитина з особливостями розвитку потрапила в небезпечну ситуацію, то, згідно дослідження, вона майже ніколи не повідомляє про це дорослим. Тому важливо знати індикатори на психологічному, фізичному та соціальному рівнях, які допоможуть це зрозуміти і звертатися за допомогою до кіберполіції, на дитячу гарячу лінію Ла-Страда, до психолога, психотерапевта.

Цифрове середовище - це скарбничка ресурсів та можливостей. Знання та дотримання правил безпеки в Інтернеті, як і правил дорожнього руху на дорогах, знизить можливі ризики та допоможе уникнути неприємних ситуацій.