Міжнародний конкурс з інформатики виключив з участі Росію та Білорусь та став безкоштовним для всіх українських дітей

 

Міжнародний конкурс з інформатики та комп'ютерного мислення «Бобер-2022» пройде в Україні 08-13 листопада 2022 року.


Учні нашої гімназії традиційно беруть участь в конкурсі і демонструють серйозні успіхі. Традицією нашої участі є самостійне опрацювання завдань, у нас не приймають підказок і нечесної допомоги. Конкурс масштабний, тисячі дітей по всій Європі беруть в ньому участь, в 2021 році Україна була представлена більше як 50 тисячами школярів.

 

Як буде відбуватися конкурс «Бобер-2022» в сьомій гімназії?


Вчителі інформатики гімназії записують учнів на участь в конкурсі до 27 жовтня. Для запису треба звернутися до вчителя на звичайному чи онлайн-уроці і повідомити про бажання взяти участь. Або написати своєму вчителю інформатики листа про бажання взяти участь. Всі поштові адреси вчителів розмішені на спеціальній сторінці сайту гімназії.


Після 5 листопада на корпоративну пошту зареєстрованих учнів прийде посилання на програму-завдання. Програму треба буде скачати і розгорнути на комп’ютер в окрему папку. Для виконання завдань потрібен комп’ютер або ноутбук з операційною системою Windows або Linux. Після розгортання потрібно перевірити, чи запускається програма. На смартфонах під Android та iOS взяти участь неможливо.


Перед початком самого конкурсу, знову таки на корпоративні адреси зареєстрованих учасників прийде пароль для старту конкурсу. Учень має ввести пароль і конкурс розпочинається. З високою ймовірністю конкурс буде проходити на домашніх комп’ютерах, тобто все вдома, не треба нікуди ходити. Можливо, для учнів, що не мають  вдома комп’ютера, буде організовано конкурс в гімназії. Все залежить від безпекової ситуації.


Після завершення виконання завдань, або коли закінчиться відведений час, програма сформує зашифрований файл з відповідями, який треба буде поштою відправити координатору конкурсу в гімназії і чекати результатів.

Міжнародна спільнота конкурсу з великим співчуттям до України відреагувала на нечувані звірства росіян під час вторгнення. Конкурс «Бобер» — велика міжнародна освітня спільнота, де Росію та Білорусь повністю виключили з участі у всіх заходах, а українські діти можуть взяти участь безкоштовно.

На всеукраїнському сайті конкурсу в розділі «Архів завдань» можна скачати завдання попередніх років і навіть переглянути правильні розв'язки. Це дуже зручно, приблизно буде зрозуміло як воно все працює. Офіційний сайт конкурсу в Україні: bober.net.ua

Сторінка конкурсу Новоград-Волинської громади: sevenschool.org/bober/

 

Запрошуємо учениць та учнів 2-11 класу до реєстрації і участі!