Педагогічна рада з теми «Інклюзивне навчання: що змінюється та які виклики»

Інклюзивна освіта – перспектива нова.

Хоч різні можливості – рівні права!

Кожна дитина – це цілий світ,

Освіта, повага і рівність для всіх!

 

 

 

Питання інтеграції дітей з особливими освітніми потребами у загальноосвітній простір є надзвичайно актуальним, особливо у контексті тих змін, які на сьогодні відбуваються в освіті. Кожна дитина, незалежно від своїх особливостей – фізичних, інтелектуальних, соціальних, емоційних чи мовних, повинна мати можливість реалізувати своє право на навчання в будь-якому типі освітнього закладу і отримати при цьому гідну та якісну освіту.

1 листопада 2022 року відбулася педагогічна рада  з теми «Інклюзивне навчання: що змінюється та які виклики», яку підготувала і провела заступник директора з навчально-виховної роботи Тетяна Ящук.

Під час педради розглядалися наступні питання:

  1. Інклюзивна освіта – рівний доступ до якісної освіти.
  2. Рівні підтримки дітей з ООП
  3. Команди психолого-педагогічного супроводу.
  4. Співпраця учителя та асистента.
  5. Адаптація та модифікація змісту навчального матеріалу.
  6. Оцінювання навчальних досягнень учнів у класі з інклюзивним навчанням.
  7. Форми і методи роботи на уроках для дітей з ООП


Тетяна Миколаївна детально ознайомила колег з нормативними документами, які регулюють інклюзивну освіту; наголосила на особливостях роботи дітей з особливими потребами.

У ході цікавого і продуктивного спілкування учасники поділилися напрацьованим досвідом роботи з особливими дітьми та переглянули відео ролики.

Педрада пройшла цікаво та плідно, кожний зміг отримали можливість поповнити свої професійні компетенції, взяти для себе щось важливе та корисне.