IT в сьомій Гімназії: супутниковий інтернет від Starlink, нові ноутбуки, успіх в міжнародному IT-конкурсі та олімпіаді програмістів

У 2022 році цивілізований світ підтримував Україну по-різному.

Міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерного мислення «Бобер»  повністю виключив Росію та Білорусь з участі в усіх заходах, а українські діти отримали можливість взяти участь у конкурсі безкоштовно.

Сьома гімназія має давні традиції участі в конкурсі «Бобер», багато років поспіль учні демонструють гарні здобутки. В цьому навчальному році в конкурсі взяла участь рекордна кількість гімназистів – вісімдесят. Це учні з 2 по 11 клас.  За результатами конкурсу 41 учасник отримав  «срібний сертифікат», а 8 учнів – «золотий сертифікат». Учасники, яким цього року не вдалося показати високі результати, отримали досвід і сертифікат учасника.  Усі сертифікати – електронні, вони будуть розіслані учасникам на корпоративні електронні поштові скриньки. В сьомій гімназії корпоративну пошту мають усі, навіть першокласники, які ще не вміють читати. І корпоративна пошта учня зберігається за ним на весь період навчання, до неї прив’язуються освітні сервіси. На фото – сертифікат найуспішнішого учасника міжнародного конкурсу:

 

 

У грудні 2022 року в міський громаді відбулася олімпіада з інформатики. Учні-програмісти гімназій і ліцеїв громади змагались у розв’язку задач на онлайн-платформі університету «Житомирська політехніка».

Сьома гімназія стала беззаперечним командним лідером, отримавши чотири призові місця – це більше, ніж будь-яка інша гімназія або ліцей громади.

Команда програмістів сьомої гімназії підібралась цікавою: у трьох учасників це була остання міська олімпіада з програмування, бо учні навчаються в 11 класі. У двох інших учасників це був дебют в олімпіадах з програмування.

Команда програмістів сьомої гімназії:

Маргарита Василюк, 11 клас,

Олександр Левкович, 11 клас,

Олександр Соколов, 11 клас,

Анастасія Лакізюк, 9 клас,

Вікторія Макарчук, 8 клас.

 

Напередодні нового року вчителі сьомої гімназії отримали подарунки – 23 ноутбуки від Фундації Олени Зеленської. На ноутбуках компанії HP встановлено сучасну операційну систему Windows 11, учителі Гімназії під час зимових канікул вже використовують нову техніку для підготовки до наступного навчального семестру.

 

 

 

Гімназія продовжує роботи, пов’язані з сьогоденними реаліями. Змінилася схема електричного підключення інфраструктури гімназійної комп’ютерної мережі, щоб під час відсутності електроживлення за допомогою генератора забезпечувати не лише освітлення Пункту Незламності і заряджання гаджетів, а і забезпечити стабільний якісний інтернет.

На початку 2023 року в гімназії встановлено обладнання супутникового інтернету американської компанії Starlink.  

Гімназія має два оптичні канали інтернету від Київстар (до 100 мегабіт/с) та HomeNet (до 300 мегабіт/с). Тепер до наземних оптичних ліній українських провайдерів додався супутниковий інтернет від Starlink (до 200 мегабіт/с).  Роутерне обладнання комп’ютерної мережі використовує одночасно всі доступні канали, тому швидкість доступу в інтернет досягає 600 мегабіт/с.

 

На фото – сторінка сайту гімназії, відкрита через супутниковий інтернет від Starlink.

 

 

Розуміючи важливість освіти в сучасному суспільстві і сучасних умовах Гімназія готується до нового навчального семестру в реаліях сьогодення з використанням найсучасніших IT-технологій і допомогою всього цивілізованого світу.