Тиждень профорієнтації «Від маленьких справ до великих звершень»

В період з 31 січня по 03 лютого в нашому навчальному закладі проходив тиждень профорієнтації, під час якого класні керівники провели єдину виховну годину «Обираєш професію – обираєш долю», учні 5-6 класів презентували фотопроєкт «Професії моїх батьків» та взяли участь у інтелектуальній грі «У світі професій».

 

 

В цей же час до випускників завітали працівники Житомирського торговельно-економічного фахового коледжу, які розповіли про умови вступу та навчання в даному закладі.

 

 

«Моє професійне майбутнє в Україні» — саме такою була назва зустрічі психолога Звягельської філії Житомирського обласного центру зайнятості Людмили Ящук з учнями 9, 11-х класів нашого закладу. Спілкувались про престижність, помилки у виборі професій, аналізували корисні та некорисні поради.

 

 

Майбутнє непередбачуване, тому використовувати готові рецепти життя і роботи даремно. Термін життя професій скорочується, з’являються нові спеціальності та напрямки діяльності. Поширення штучного інтелекту, роботів призводить до втрати робочих місць.

Пані Людмила запрошувала шукати відповіді і всередині себе, і ззовні.  Отримання вищої освіти не гарантує успішної кар’єри і професії цілком реально створювати «для себе». З викликом невідомості можна впоратися, тільки позбувшись стереотипів.

Учні мають можливість самостійно отримати інформацію по профорієнтації та побудові кар’єри з сайту Державної служби зайнятості.

Віримо у  відродження України, побудову її сучасного  майбутнього  з новітніми технологіями, з «розумними» містами та з вільними освіченими людьми своєї Батьківщини.