У сьомій Гімназії відбувся майстер-клас «Практичний досвід програмування мікроконтролерних систем»

24 жовтня 2023 року Гімназія № 7 запросила до себе вчителів інформатики громади на майстер-клас з програмування мікроконтролерних систем.

 

 

 

Захід розпочав директор Гімназії В. І. Овдіюк. Віктор Іванович розповів присутнім про впровадження у Гімназії освітньої платформи Google Workspace for Education, звернув увагу на питання атестації педагогічних працівників, представив ведучого майстер-класу та побажав успіху його учасникам.

 

 

 

Вчитель інформатики Сахно А. А.  представив вчителям інформатики власний навчально-методичний сайт «Плетиво», що працює з 2017 року.

На сайті представлені статті навчально-методичного спрямування, що описують педагогічний методичний інструментарій. У статтях сайту Анатолій Анатолійович детально описав роботу з найпопулярнішими в IT-навчанні сервісами: Tinkercad, Replit, Code.Org, представив власні розробки.

У розділі сайту «Програмування» розміщено авторські довідники мови Python для учнів різного рівня, представлено авторські алгоритми розв’язку різного типу задач мовою програмування Python.

Розділ «Клуб головоломок» присвячений клубу любителів головоломок у сьомій Гімназії.

У розділах сайту «Задачі», «Статті», «Графіка» і «Творчість» представлено статті Сахна А. А. та власні розробки на IT-тематику.

 

 

 

Анатолій Анатолійович також представив учителям інформатики розробки на основі мікроконтролерних систем, що з’явилися у Гімназії № 7 протягом останніх років:

 

  • шкільні розумні годинники, що працюють у гімназії з 2020 року
  • систему моніторингу якості вуличного повітря від німецього проєкту sensor.community, що працює в Гімназії з 2021 року
  • систему моніторингу якості повітря в приміщеннях, що розроблена у 2022 році
  • систему моніторингу вологості ґрунту для кабінету біології.

 

Вчителям інформатики громади була продемонстрована робота системи нейропсихологічного розвитку та корекції «Амбідекстр» на платформі NodeMCU, яку розробила під науковим керівництвом Сахна А.А. учениця Гімназії № 7 Вікторія Кондратюк. Робота Вікторії отримала призове місце на обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.  

Вікторія Кондратюк опублікувала файли-прошивки своєї роботи на офіційному сайті проєкту, відповідно, кожен бажаючий може самостійно виготовити «Амбідекстр»  з інтерфейсом українською або англійською мовою.

 

 

 

 

Практичний психолог ЦПРПП Ольга Василівна Якубович звернула увагу присутніх на актуальності системи «Амбідекстр» для різних категорій користувачів у сучасних умовах.


На практичній частині майстер-класу Анатолій Анатолійович представив учасникам різні платформи мікроконтролерних систем: Аrduino Nano, NodeMCU, ESP-32.

 

Учителі інформатики  розділилися на команди та самостійно зібрали пристрої, що складались з мікроконтролерної системи NodeMCU та світлодіодної панелі MAX7219.

 

 

 

На основі шаблонів учителі писали програмне забезпечення систем у середовищі Microsoft Visual Studio Code.

Кожна команда розробляла свій творчий проєкт, який можна було відразу завантажити у систему і переглянути результат.

 

 

 

 

Програмування мікроконтролерних систем набуває популярності в Україні та світі, тому подібні майстер-класи мають значну прикладну цінність.

 

Світлини із заходу люб'язно надані Ольгою Василівною Якубович та Катериною Анатоліївною Денисовець і розміщені на Google Диску.

 


 

Кожному учню:

Фотопроєкт «Кращі випускники кращої гімназії 2024»: